İTHALAT


BAŞKAN GLOBAL LOJİSTİK olarak müşterilerimiz adına Türkiye’de işlem görecek olan ithalat yükleri, İthalat Departmanı bünyesinde görevlendirilen Müşteri Temsilcileri ile hazırlıkları yapılarak işlemleri tamamlanmaktadır.

Sektörel olarak en uygun hizmetin ve mevzuat çalışmasının uygulanabilmesi için İthalat Departman çalışanlarımız sektöre göre uzmanlaşmıştır.

İthalat, BAŞKAN GLOBAL LOJİSTİK’de eşya varışından önce evrakların incelenerek beyan sürecinin planlanması gerektiren bir dış ticaret işlemidir. Böylece eşya varışından sonra olası beklemeler ve ilave ön izin başvuruları süreçleri planlanmaktadır.

Prensibimiz, ithalat işlemlerinin BAŞKAN GLOBAL LOJİSTİK tarafından katma değer yaratılarak mevzuat çerçevesinde sonuçlandırılması ve tüm sürecin izlenebileceği bir mekanizmanın uygulanmasından ibarettir.

 

İHRACAT


BAŞKAN GLOBAL LOJİSTİK, müşterilerinin ihracat işlemlerini konusunda uzman ve tecrübeli ihracat departmanı yetkilileri ve kontrol & mevzuat birimi ile eşgüdümlü olarak yürütmektedir.

İhracat süreçlerinde müşteri iş yapış biçimi ve beklentileri etüd edildikten sonra hazırlanacak SOP ile müşteri temsilcisi tanımlaması yapılarak işlem standardı sürecin en başında belirlenmekte ve idame edilmektedir.

Türkiye’nin taraf olduğu anlaşmalar doğrultusunda, düzenlenen ihracat beyannamelerine ilişkin çalışmalar neticesinde varsa dolaşım sertifikalarının usulünce hazırlanması ve tasdiki BAŞKAN GLOBAL LOJİSTİK ihracat departmanı yetkilileri tarafından gerçekleştirilmektedir.

İhracatın uluslararası ticarette ve ülkemiz nezdinde en önemli ticaret unsurlarından biri olduğunun farkındalığında olarak BAŞKAN GLOBAL LOJİSTİK ekibi, zamanın öneminin bilincinde hizmet vermektedir. Tüm işlemlerde olduğu gibi ihracat işlemlerinde de kırılımlarıyla süreç analizi tutulmakta ve performans şeffaf olarak raporlanmaktadır.

“Türkiye’nin taraf olduğu anlaşmalar doğrultusunda, düzenlenen ihracat beyannamelerine ilişkin çalışmalar neticesinde varsa dolaşım sertifikalarının usulünce hazırlanması ve tasdiki BAŞKAN GLOBAL LOJİSTİK ihracat departmanı yetkilileri tarafından gerçekleştirilmektedir.”
Merhaba
Powered by